Greek Albanian English French German Italian Portuguese Russian Spanish Turkish
Τετάρτη, 22 Νοεμβρίου 2017

ev media-logo

 

Με την Αναγέννηση Σχηματαρίου κληρώθηκε ο Αίολος στο κύπελλο Ερασιτεχνών

Με την Αναγέννηση Σχηματαρίου θα αναμετρηθεί ο Αίολος στην πρώτη αγωνιστική του Κυπελλού Ερασιτεχνών, όπου προέκυψε από την κλήρωση, που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο.

cup2017

Δήλωσαν συμμετοχή όλες οι ομάδες, μεταξύ αυτών και ο Κυπελλούχος Ευρυτανίας Αίολος. Η ομάδα του Προφήτη Ηλία θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Αναγέννηση Σχηματαρίου, που αναδείχθηκε κυπελλούχος στην ΕΠΣ Βοιωτίας. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί την Τετάρτη 5 Απριλίου, ενώ ο νικητής θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο (εκτός έδρας) τον νικητή του ζευγαριού Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου.

Αναλυτικά τα ζευγάρια έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως

2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης

3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

2ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τριγλίας

2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης – ΑΕ Αλεξάνδρειας

3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων

2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών

3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

4ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας

2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός

3. ΑΕ Ποσειδών ΠΠΠ – Αχιλλέας Φαρσάλων

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

5ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός

2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου

3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

6ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη

2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς

3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

7ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα

2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

8ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας

2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής

3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας Ρόδου

Χωρίς αγώνα ο ΑΠΟ Κερατσίνι

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 3 – Νικητής 1

Νικητής 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι

9ος όμιλος 

2η αγωνιστική (12/4)

1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος

2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας

3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 1 – Νικητής 2

Πρόγραμμα

1η αγωνιστική: Τετάρτη 5/4,

2η αγωνιστική: Τετάρτη 12/4,

3η αγωνιστική: Τετάρτη 19/4,

4η αγωνιστική: Τετάρτη 26/4,

5η αγωνιστική: Τετάρτη 3/5,

6η αγωνιστική: Τετάρτη 10/5,  

7η αγωνιστική: Σάββατο 20/5 (Τελικός)

Πηγή: sportsup.gr