Αναγκαστική αλλαγή ο Λιάγκας, στο εκτός έδρας ντέρμπι με τον Ιωνικό που βρίσκεται σε εξέλιξη

Στη δέκατη συμμετοχή του σε ισάριθμα παιχνίδια του Λεβαδειακού τη φετινή σεζόν στη Σούπερ Λιγκ 2, ο Παναγιώτης Λιάγκας αποχώρησε τραυματίας από το γήπεδο.

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, ο Λεβαδειακός αγωνίζεται το μεσημέρι της Κυριακής (21/2, 14:45) στη Νίκαια, με αντίπαλο τον τοπικό Ιωνικό. Ο 21χρονος αμυντικός λίγο πριν τη συμπλήρωση του 20λεπτου αντιμετώπισε τραυματισμό, με αποτέλεσμα ο προπονητής των Βοιωτών να προχωρήσει σε αναγκαστική αντικατάσταση. Για κακή τύχη του Λεβαδειακού, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ λίγα λεπτά αργότερα (26’), με τον Κάστρο (προσωπικός αντίπαλος του Λιάγκα πριν αποχωρήσει) να βρίσκει χώρο και με πλασέ να «γράφει» το 1-0.

Ο αγώνας, που μεταδίδεται ζωντανά από την ΕΡΤ3, είναι το ντέρμπι της αγωνιστικής, καθώς ο Ιωνικός φιγουράρει στη 2η θέση (17β.) και ο Λεβαδειακός ακολουθεί στην 3η θέση με έναν βαθμό λιγότερο (16β.).