19 Απριλίου 2024

Η Ρεάλ Μαδρίτης «καθάρισε» την Χετάφε και πλησίασε την Ατλέτικο (video)

Ήθελε μόνο τη νίκη μετά την ισοπαλία της Ατλέτικο. Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε… τη δουλειά στον εντός έδρας αγώνα με την Χετάφε (2-0).

Προσπαθεί να διατηρήσει ζωντανές τις πιθανότητες της για τον τίτλο. Ένα… επτάλεπτο ήταν αρκετό για την Ρεάλ Μαδρίτης, προκειμένου να ξεπεράσει το «εμπόδιο» της Χετάφε (2-0) μέσα στο «Αλφρέδο ντι Στέφανο», σε εξ αναβολής από την 1η αγωνιστική της La Liga.

Με το «τρίποντο» αυτό οι «μερένγκες» έφτασαν τους 46 βαθμούς σε 22 ματς (μόνοι δεύτερου) και βρίσκονται στο -5 από την πρωτοπόρο, Ατλέτικο Μαδρίτης, που έχει όμως δώσει 20 ματς. Όσο για τη Χετάφε, αυτή έμεινε στη 13η θέση με 24 βαθμούς, όντας μόλις στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη.

Η Ρεάλ Μαδρίτης κατάφερε να πάρει τη νίκη με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, βλέποντας στο πρώτο μέρος τον Σόρια να σταματά τις προσδπάθειες των παικτών της. Ο Μπενζεμά άνοιξε το… δρόμο στο 60’, για να έρθει ο Μεντί επτά λεπτά μετά και να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

To άρθρο Η Ρεάλ Μαδρίτης «καθάρισε» την Χετάφε και πλησίασε την Ατλέτικο (video) δημοσιεύτηκε στο NewsIT .