30 Σεπτεμβρίου 2022

ΜΕΝΟΥ

Καρπενήσι / Με τη συμμετοχή 20 ομάδων ξεκίνησε το 2ο τουρνουά ποδοτένις, στο Πάρκο Αποδήμων Ευρυτάνων [ΒΙΝΤΕΟ]

Πρόκειται για μορφή αθλήματος που συνδυάζει στοιχεία από το ποδόσφαιρο, το βόλεϊ και το τένις.

Νωρίς το απόγευμα της Δευτέρας, 8 Αυγούστου 2022, άνοιξε η αυλαία του 2ου τουρνουά ποδοτένις “Μάρκος Μπότσαρης”, που φιλοξενείται στο Πάρκο Αποδήμων Ευρυτάνων, στο Καρπενήσι. Συμμετέχουν είκοσι ομάδες και περίπου πενήντα αθλητές-τριες, διεκδικώντας την πρόκριση στην επόμενη φάση (σχηματίστηκαν τέσσερις όμιλοι των πέντε ομάδων). Η διοργάνωση πραγματοποιείται από τον σύλλογο Καρπενήσι Futsal με υπεύθυνο της δράσης τον Δημήτρη Κολλημένο, σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, τον ΟΠΑΣΤΕ και τον Δήμο Καρπενησίου, υπό την αιγίδα της ΕΠΣ Ευρυτανίας.

Το ποδοτένις (foot-tennis) είναι μια μορφή αθλήματος που συνδυάζει στοιχεία από το ποδόσφαιρο, το βόλεϊ και το τένις, με τους παίκτες να αγωνίζονται σε δυάδες επιστρατεύοντας τεχνική, ταχύτητα σκέψης και κίνησης, τακτική και πνεύμα συνεργασίας. Ο τελικός της διοργάνωσης θα πραγματοποιηθεί το βράδυ της Τετάρτης (10/8).

Οι όμιλοι έχουν ως εξής:

Α Όμιλος

Karpen Islands: Δρίβας Ναπολέων, Μήτσου Κωνσταντίνος

ΠΑΣ Λαμία Girls: Οικονόμου Βασιλική, Κωστορρίζου Γερασιμούλα, Τσούμα Δήμητρα

Καυτά Πιστόλια: Σερπάνος Κώστας, Παπαστάμος Κώστας, Κατσαρός Παναγιώτης

Losers: Τσάκνης Γιάννης, Ζανιάς Βαγγέλης

Πάνθηρες: Κατής Χρήστος, Αυγέρης Παναγιώτης, Κωστής Μάκης

Β΄ Όμιλος

Χαρταετοί F.C.: Γυφτομήτρος Κωνσταντίνος, Πιστιόλης Γιάννης

Aston Titlon: Ευθυμίου Κωνσταντίνος, Τσιουγκρής Χάρης

ΑΕΚ Των Φτωχών: Αθανασόπουλος Βαγγέλης, Φλωράκης Λάμπρος, Ζαλοκώστας Γιάννης

Μπαρτσελιόμα: Φλωράκης Κώστας, Υφαντής Γιάννης

Los Merengues: Ρεσίτης Άγγελος ,Καραγιάννης Γιάννης 

Γ Όμιλος

Top Boys: Κελεσίδης Γιώργος, Κοκοτίνης Γιάννης

Ψυχάρες: Οικονόμου Παναγιώτης, Τσάκνης Μάκης, Οικονόμου Σεραφείμ

Μυκονιάτες: Μπουμπουρής Αποστόλης, Παπασπύρος Βασίλης

Μπλαουγκράνα: Παπαροιδάμης Θοδωρής, Τσιγαρίδας Σπύρος, Τσιγαρίδας Χρήστος

Ξηριώτες: Λέρης Χρήστος, Πλεξίδας Γιώργος

Δ΄ Όμιλος

Geni Brothers: Γενιτσαρόπουλος Κώστας, Γενιτσαρόπουλος Αλέξανδρος

B.T. F.C.: Μουρτογιάννης Βασίλης, Ράικος Θάνος

Χαβαλένθια: Τσούκας Γιάννης, Ρέπας Άρης, Γιαννιτσαρης Χρήστος 

Ροχιμπλάνκος: Καρφής Νίκος, Καλύβας Γιάννης, Λάμπρου Μιχάλης

Family: Αναστασόπουλος Λάκης, Αναστασόπουλος Μάνος, Κωτίτσης Παναγιώτης

Το πρόγραμμα των τριών ημερών είναι το ακόλουθο:

Δευτέρα 8 Αυγούστου

15:40: Aston Titlon-Los Merengues

16:00: ΠΑΣ Λαμία Girls-Καυτά Πιστόλια

16:25: Top Boys-Μπλαουγκράνα

16:50: Karpen Islands-Losers

17:15: Top Boys-Ξηριώτες

17:40: Πάνθηρες-Losers

18:05: ΠΑΣ Λαμία Girls-Karpen Islands   

18:30: Καυτά Πιστόλια-Πάνθηρες

18:55: Ψυχάρες-Μυκονιάτες

19:20: Μπαρτσελιόμα-ΑΕΚ Των Φτωχών

19:45: Family-B.T. F.C.

20:10: Μυκονιάτες-Ξηριώτες

20:30: Family-Ροχιμπλάνκος

20:50: Χαρταετοί F.C.-Μπαρτσελιόμα

21:10: Geni Brothers-Ροχιμπλάνκος

21:30: ΑΕΚ Των Φτωχών-Aston Titlon

21:50: Χαβαλένθια-Geni Brothers

22:15: Μπλαουγκράνα-Ψυχάρες

22:40: B.T. F.C.-Χαβαλένθια

23:05: Χαρταετοί F.C.-Los Merengues

Τρίτη 9 Αυγούστου

15:40: Los Merengues-Μπαρτσελιόμα

16:00: Ξηριώτες-Μπλαουγκράνα

16:25: Ψυχάρες-Top Boys

16:50: Ροχιμπλάνκος-B.T. F.C.

17:15: Μπαρτσελιόμα-Aston Titlon

17:40: Karpen Islands-Πάνθηρες

18:05: Μπλαουγκράνα-Μυκονιάτες

18:30: Καυτά Πιστόλια-Karpen Islands

18:55: B.T. F.C.-Geni Brothers

19:20: Ξηριώτες-Ψυχάρες

19:45: Πάνθηρες-ΠΑΣ Λαμία Girls

20:10: Geni Brothers-Family

20:30: Los Merengues-ΑΕΚ Των Φτωχών

20:50: Ροχιμπλάνκος-Χαβαλένθια

21:10: ΑΕΚ Των Φτωχών-Χαρταετοί F.C.

21:30: Χαβαλένθια-Family

21:50: Losers-ΠΑΣ Λαμία Girls  

22:15: Μυκονιάτες-Top Boys

22:40: Losers-Καυτά Πιστόλια

23:05: Aston Titlon-Χαρταετοί F.C.

Τετάρτη 10 Αυγούστου

18:00 Α1-Δ2 (1)

18:25 Δ1-Β2 (2)

18:50: Γ2-Β1  (3)

19:15 Γ1-Α2 (4)

19:40: Νικητής 1-Νικητής 2

20:05: Νικητής 4-Νικητής 3

20:30: Μικρός τελικός

21:00: Μεγάλος τελικός

21:30: Τελετή λήξης-Απονομές

ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ
ΑΘΛΗΤΙΚΑ