20 Απριλίου 2024

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 7 πόντους (72-79) τρία λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα, ωστόσο κατάφερε να μείνει άποντος μέχρι το τέλος και να χάσει ένα δικό του παιχνίδι από τη Ζαλγκίρις με 81-79 στο Κάουνας, για την 21η αγωνιστική της Euroleague.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα “αυτοκτόνησε” στα τελευταία λεπτά του αγώνα, με τον Σλούκα να κάνει ένα μοιραίο λάθος στο φινάλε και να δίνει την ευκαιρία στον Γουόκαπ να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

Δείτε όσα… απίστευτα έγιναν στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα:

To άρθρο Ζαλγκίρις – Ολυμπιακός: Έτσι αυτοκτόνησαν οι Πειραιώτες, μοιραίος ο Σλούκας (video) δημοσιεύτηκε στο NewsIT .