4 Μαΐου 2024

Ημιμαραθώνιος Αθήνας / Νικητής στα 5χλμ ο Γιώργος Σταμούλης, που πέτυχε νέο ρεκόρ διαδρομής – Η δήλωσή του

Ο Γιώργος Σταμούλης και η Μαρία Κάσσου ήταν οι μεγάλοι νικητές του αγώνα των 5 χιλιομέτρων που έγινε σήμερα (19/3) το μεσημέρι στο πλαίσιο του 11ου Ημιμαραθωνίου της Αθήνας.

Ο αθλητής του Παλαιού Φαλήρου με καταγωγή από το Καρπενήσι, τερμάτισε στην πρώτη θέση πετυχαίνοντας νέο ρεκόρ διαδρομής με χρόνο 15:10, ενώ δεύτερος τερμάτισε ο Παναγιώτης Πετρουλάκης με 15:33. Τρίτος με μικρή διαφορά τερμάτισε ο Πέτρος Παπαϊωάννου με 15:38.

Από την πλευρά των γυναικών την πρωτιά κατέκτησε η Μαρία Κάσσου με 17:02, με την Μελίσσα Αναστασάκη να ανεβαίνει στο δεύτερο σκαλί του βάθρου με 17:34. Τρίτη τερμάτισε η Βασιλική Καλιμογιάννη με 17:38.