29 Μαρτίου 2024

Η Μπαρτσελόνα «γκέλαρε» κόντρα στη Γρανάδα – «Έσωσε» στο 90′ τον ένα βαθμό

Η Μπαρτσελόνα είχε και δεύτερη απώλεια βαθμών σε τέσσερις αγώνες στο ισπανικό πρωτάθλημα, καθώς έμεινε στην ισοπαλία 1-1 με τη Γρανάδα στο Καμπ Νόου.

Οι Καταλανοί βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό από γκολ του Ντουάρτε, αλλά παρότι είχαν την υπεροχή, χρειάστηκαν σχεδόν 90 λεπτά αγώνα για να “απαντήσουν”. Δευτερόλεπτα πριν τις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Αραούχο σκόραρε με το κεφάλι από κοντά, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να “σώσει” τον ένα βαθμό για την ομάδα του.

Η Μπαρτσελόνα συνέχισε έτσι τις άσχημες εμφανίσεις, δείχνοντας ότι χρειάζεται χρόνο για να ξεπεράσει και το… σοκ της αποχώρησης του Λέο Μέσι για την Παρί Σεν Ζερμέν. Οι “μπλαουγκράν” βρίσκονται δε από νωρίς στο -5 από τη Ρεάλ Μαδρίτης, έστω και με παιχνίδι λιγότερο.

Así estampaba el 1-1 Ronald Araujo. Barcelona lleva 2 victorias y 2 empates en esta Liga.pic.twitter.com/WbkWNymcu4 https://t.co/NMJC4vOGgP