19 Μαρτίου 2024

Ποδόσφαιρο / Σκόρερ ο Θοδωρής Παπαροϊδάμης, από το Καρπενήσι, στη νίκη της ΑΕΚ Κ15 απέναντι στον Παναθηναϊκό (ΦΩΤΟ)!

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ νίκησε 2-1 την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στον αγώνα για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2022-23 που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο των Τραχώνων. Μεταξύ των πρωταγωνιστών ήταν ο ταλαντούχος Θοδωρής Παπαροϊδάμης, από το Καρπενήσι

Η ομάδα της ΑΕΚ βρέθηκε να χάνει στο πρώτο μέρος με 1-0 από το γκολ του Σουχλάκη (31′) αλλά κατάφερε να φτάσει σε ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Παπαροϊδάμης, που μεταγράφηκε στον «δικέφαλο» από την Ακαδημία Ποδοσφαίρου «Καρπενήσι 2002», ισοφάρισε στο 50′ μετά από οργανωμένη επιθετική προσπάθεια και ασίστ του Λιγάτου και επτά λεπτά πριν τη λήξη (73′) έγινε το 1-2. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάνου και κεφαλιά πάσα του Δελαπόρτα, ο Παπαδημητρίου με σουτ ολοκλήρωσε την ανατροπή.

ΑΕΚ (Φώτης Παπαπαναγής): Μωυσίδης, Νίτσος (41′ Γεωργίου) Λιγάτος, Μούρτζινος (60′ Σαββίδης) Δελαπόρτας, Παπαροϊδάμης, Μάνος, Παπαδημητρίου, Τσουραμάνης (41′ Στούμπος) Μαρτόπουλος (41′ Κορράκε) Λάμπρου (41′ Φασφαλής).