2 Μαΐου 2024

Χιονοδρομία / Ο νεαρός Γιάννης Κουδουνάς αναδείχθηκε 4ος στην κατηγορία U18 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος στον Παρνασσό

Με τη συμμετοχή και 24 διακεκριμένων αθλητών από 14 χώρες, οι οποίοι με την παρουσία τους δίπλα στις 70 ελληνικές συμμετοχές, έδωσαν μια ιδιαίτερη αίγλη στους αγώνες, διεξήχθη στο Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού, από την Τρίτη 26 ως την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα των κατηγοριών Ανδρών-Γυναικών-Εφήβων-Νεανίδων στη χιονοδρομία.

Στους αγώνες πήρε μέρος και ο νεαρός Γιάννης Κουδουνάς, αθλητής του ΕΟΣ Καρπενησίου. Παρότι απέχει από την ενεργό αγωνιστική δράση λόγω Πανελλαδικών, είχε αξιόλογ εμφάνιση. Ο Ευρυτάνας σκιέρ αναδείχθηκε 4ος στην κατηγορία Κ18 στο αγώνισμα GS του πρωταθλήματος, ενώ στο κύπελλο είχε δύο πτώσεις και δεν πήρε κατάταξη. Παρά την έλλειψη αγώνων, έδειξε σε καλή κατάσταση και άφησε υποσχέσεις για το μέλλον.