Τετάρτη, 28 Οκτωβρίου 2020

ev media-logo

Καρπενήσι: Τουρνουά μπάσκετ σε εξέλιξη, στα ανοικτά γηπεδάκια του Αθλητικού Κέντρου (ΦΩΤΟ)

Με τη συμμετοχή είκοσι ομάδων και σχεδόν ενενήντα παικτών/τριών, διεξάγεται το τουρνουά καλαθοσφαίρισης «BASKETBALL IS LIFE 3on3 KARPENISI», με διοργανώτρια την ΠΑΚ και χορηγία του Δήμου Καρπενησίου.

1

Οι αγώνες ξεκίνησαν το απόγευμα της Τετάρτης (19/8) στα ανοικτά γήπεδα μπάσκετ των εγκαταστάσεων του Αθλητικού Κέντρου Καρπενησίου. Οι «μάχες» κάτω από τη ρακέτα θα συνεχιστούν την Πέμπτη 20 και θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή 21/8.

Το τουρνουά διεξάγεται σε 4 τέσσερις κατηγορίες (Γυμνάσιο, Λύκειο, Γυναίκες, Άνδρες), ενώ το «παρών» κατά την πρώτη ημέρα των αγώνων έδωσαν ο δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης και ο αντιδήμαρχος αθλητισμού κ. Γιάννης Σβερώνης.

2

Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας είναι τα εξής:

ΓΥΜΝΑΣΙΟ

The covid four-Westbricks: 4-10

Westbricks-Mad players: 3-11

Mad players-The covid four: 11-7


1. Mad players   4   22-10

2. Westbricks    3   13-15

3. The covid four  2   11-21


ΛΥΚΕΙΟ

Trobobetes-Westbricks: 11-2

Bosses-Troll B.C.: 9-5

Μπακαλιάροι-Trobobetes: 6-11

Westbricks-Bosses: 6-11

Troll B.C.-Μπακαλιάροι: 15-12


1.Trobobetes  4   22-8

2.Bosses    4   20-11

3.Troll B.C.   3   20-21

4.Μπακαλιάροι 2   18-26

5.Westbricks   2   8-22


ΓΥΝΑΙΚΕΣ OVER 19

Three generations-The white storm: 9-10

Final 4-Three generations: 11-4

The white storm-Final 4: 11-5


1.The white storm  4   21-14

2.Final 4     3   16-15

3.Three generations  2   13-21


ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (1ος όμιλος)

Bulls-Παρέα B.C.: 11-2

Τοτέμ-Drink team: 4-11

Bulls-Losers: 11-5

Drink team-Παρέα B.C.:11-4

Losers-Τοτέμ 5-11


1.Bulls      4   22-7

2.Drink team   4   22-8

3.Τοτέμ      3   15-16

4.Losers     2    10-22

5.Παρέα B.C.   2    6-22


ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (2ος όμιλος)

Sporting B.C.-One love: 11-0

Αστέρας-Triple threat: 11-0

Triple threat-Sporting B.C. 0-11

One love-Αστέρας: 3-11

One love-Triple threat: 11-0


1.Sporting B.C.   4    22-0

2.Αστέρας     4    22-3

3.One love     4    14-22

4.Triple threat   0    0-33


Το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων

 20/8
 
ΑΓΩΝΑΣ                                                            ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ                                             ΩΡΑ
Westbricks-The covid four                                ΓΥΜΝΑΣΙΟ                                               17:00
Trobobetes-Bosses                                              ΛΥΚΕΙΟ                                                    17:00
 The white storm-Three generations                ΓΥΝΑΙΚΕΣ OVER 19                                 17:00
Mad players-Westbricks                                      ΓΥΜΝΑΣΙΟ                                             17:15
Westbricks-Troll B.C.                                          ΛΥΚΕΙΟ                                                   17:15
Three generations-Final 4                                 ΓΥΝΑΙΚΕΣ OVER 19                                17:15
The covid four-Mad players                              ΓΥΜΝΑΣΙΟ                                               17:30
Bosses-Μπακαλιάροι                                            ΛΥΚΕΙΟ                                                  17:30
Final 4-The white storm                                    ΓΥΝΑΙΚΕΣ OVER 19                                 17:30 
Trobobetes-Troll B.C.                                           ΛΥΚΕΙΟ                                                  17:45
Westbricks-Μπακαλιάροι                                     ΛΥΚΕΙΟ                                                   17:45
Drink team-Bulls                                             ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (1ος όμιλος)                     18:30
Losers-Παρέα B.C.                                      ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (1ος όμιλος)                     18:30
Sporting B.C.-Αστέρας                               ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (2ος όμιλος)                      18:30
Τοτέμ-Bulls                                                 ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (1ος όμιλος)                      18:45
Drink team-Losers                                          ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (1ος όμιλος)                      18:45
Τοτέμ-Παρέα B.C.                                      ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (1ος όμιλος)                       19:00
 
                                                                                      21/8
 
                                                                            ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ                                                 ΩΡΑ
                                                                     ΑΓΩΝΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ                                    17:00
                                                                     1ος-4ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΛΥΚΕΙΟ                        17:15
                                                                      2ος-3ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΛΥΚΕΙΟ                       17:15
                                               1ος (Α)-2ος (Β) ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΤΡΕΣ OVER 19               17:30
                                1ος (Β)-2ος (Α) ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΤΡΕΣ OVER 19                              17:30
                                                                       ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ                                      17:45
                                                               ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ OVER 19                               18:00
                                                  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΛΥΚΕΙΟ                                                 18:15
                                                        ΤΕΛΙΚΟΣ ΛΥΚΕΙΟ                                                           18:15
                                           SKILL CHALLENGE-ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ            18:30-19:00
                                                            ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΤΡΕΣ OVER 19                     19:00
                                                                   ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΤΡΕΣ OVER 19                              19:15
                                                                              ΑΠΟΝΟΜΕΣ                                              19:30
 

3

4

6

8

7