19 Μαρτίου 2024

Kick Boxing / Δύο μετάλλια κατέκτησε η Σεμέλη Ζαρμακούπη στο παγκόσμιο κύπελλο της Ουγγαρίας – Τα αποτελέσματα

Εξαιρετικά είναι τα νέα που φθάνουν από την Ουγγαρία και αφορούν τη συμμετοχή αθλητών-τριών από το Καρπενήσι (Α.Σ. Ευρυτανίας) στο Παγκόσμιο Κύπελλο Kick Boxing (16-19 Σεπτεμβρίου).

Η Σεμέλη Ζαρμακούπη κατάφερε να κατακτήσει τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στο στυλ Light Contact και την 3η θέση (χάλκινο) στο στυλ Kick Light, αγωνιζόμενη στην κατηγορία των Γυναικών για πρώτη φορά. Η Σεμέλη, με συνολική συμμετοχή επτά αγώνων στο παγκόσμιο κύπελλο της Βουδαπέστης, κατάφερε να κερδίσει πόντους στο world ranking, κάτι το οποίο θα τη βοηθήσει στην κλήρωση για τους αγώνες του παγκοσμίου πρωταθλήματος που θα γίνει στην Ιταλία τον ερχόμενο μήνα.

Tρεις πέμπτες θέσεις κατέκτησε η Βασιλεία Ασπροποταμίτη, ενώ ο Ηλίας Τρίκκας ήταν 5ος και 9ος στα στιλ που αγωνίστηκε και η Κων/να Αρωνιάδα κατέλαβε δύο φορές την 5η θέση και μία φορά ήταν 9η· πέμπτη κατετάγη και η Μαρία Κονιαβίτη.

Τους αθλητές συνοδεύουν οι προπονητές του συλλόγου, Ζαρμακούπης Σταύρος και Νίκος.