28 Μαρτίου 2024

Super League / Σκόρερ ο Πάνος Λιάγκας με κεφαλιά στην εντός έδρας ισοπαλία του Λεβαδειακού με τον Αστ. Τρίπολης (vid)

Τον δεύτερο βαθμό του έπειτα από το πέρας πέντε αγωνιστικών στο πρωτάθλημα της Super League απέσπασε ο Λεβαδειακός, στον σημερινό (18/9) εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης. Οι Βοιωτοί αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τους Αρκάδες και το γκολ πέτυχε ο Ευρυτάνας αμυντικός, Παναγιώτης Λιάγκας.

Στο 48ο λεπτό, ο Μουτίνιο εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή του Αστέρα, ο Λιάγκας κινήθηκε εξαιρετικά στον χώρο και από το ύψος της μικρής περιοχής έπιασε τη δυνατή κεφαλιά, με την μπάλα -παρά την προσπάθεια του κίπερ Παπαδόπουλου- να καταλήγει στα δίχτυα. Και στο παρελθόν, ο υψηλόσωμος αμυντικός από το Καρπενήσι έχει δείξει τα επιθετικά του χαρίσματα, σκοράροντας για την ομάδα του Λεβαδειακού.

Η χαρά για τους Βοιωτούς, πάντως, διήρκησε λίγο καθώς λίγα λεπτά αργότερα (55’), σε εκτέλεση κόρνερ του Μπερτόγλιο, ο Τζουκάνοβιτς έπιασε την πρώτη κεφαλιά, για να ακολουθήσει γύρισμα του Μπαρτόλο και πλασέ από κοντά του Καστάνιο για το 1-1.

Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε ισόπαλες της δύο ομάδες (1-1). Έπειτα από πέντε αγώνες, ο Λεβαδειακός δεν έχει ακόμα πανηγυρίσει τη νίκη (2 ισοπαλίες, 3 ήττες). Το σημερινό ήταν το πρώτο φετινό ματς στην έδρα του, καθώς λόγω έργων που γινόντουσαν σε αυτήν κλήθηκε να παίξει εκτός στις πρώτες αγωνιστικές.