28 Απριλίου 2024

Χιονοδρομία / Στην Κίνα ο Γιάννης Αντωνίου, πέτυχε μια από τις καλύτερες επιδόσεις των τελευταίων ετών – Εξαιρετικό ξεκίνημα στη νέα σεζόν

Εξαιρετικά ξεκίνησε η νέα χιονοδρομική σεζόν για τον πρωταθλητή του ΕΟΣ Καρπενησίου, Γιάννη Αντωνίου. Ο 28χρονος σκιέρ βρίσκεται στην Κίνα, όπου πέτυχε μια από τις καλύτερες επιδόσεις των τελευταίων ετών.

Ο Γιάννης Αντώνιου κατέλαβε την 5η θέση στο αγώνισμα της γιγαντιαίας τεχνικής κατάβασης (GS) στο διεθνή αγώνα Αλπικού Σκι που διεξήχθη στο Wanglong της Κίνας την 28η Νοεμβρίου. Ο συνολικός χρόνος του πρωταθλητής από το Καρπενήσι, ήταν 1:30,41, 0,88 δευτερόλεπτα περισσότερα από τον πρώτο νικητή. Οι36,49 βαθμοί FIS που κέρδισε αποτελούν την καλύτερη επίδοση των τελευταίων πέντε ετών και του βελτιώνουν αισθητά τη διεθνή βαθμολογία του.

Στον ίδιο αγώνα έλαβε μέρος ο Απόστολος Βουγιούκας, ο οποίος τερμάτισε στην 47η θέση, ενώ κέρδισε 93,12 βαθμούς FIS.